Noční stíhač
Pro větší náhled klikněte na fotografii

Noční stíhač

Chance Vought F4U-5NL Corsair, americký stíhací letoun, známý také pod přezdívkou „Pištící smrt“ (Whistling Death), kterou si vysloužil díky svému charakteristickému zvuku motoru.

Nápad na tuto fotografii se mi v hlavě objevil v době, kdy jsem začal zápolit s nočními snímky hvězdné oblohy. Původní představa byla spojit na fotografii toto nádherné monstrum spolu s Mléčnou dráhou. Nic jsem však nechtěl uspěchat, protože možnost nafocení, pokud k němu dostanu svolení, bude maximálně jedna. Když jsem si začal věřit, že fotografii zvládnu, nastínil jsem svou představu majitelům firmy. Jejich obligátní „kein Problem“ mě potěšilo a tak jsem začal plánovat a čekat na vhodné podmínky. Ty nastaly několikrát, ale majitelé firmy se začali vykrucovat s tím, že se musí domluvit přímo s majitelem letadla. Jak s oblibou říkám, „slibem nezarmoutíš“, slíbili i oni. Ale vždy byla nějaká další výmluva, že se nehodilo nadhodit toto téma. Až při firemní „Weinachtparty“ mě majitel firmy vyzval, ať o svolení zažádám osobně přímo majitele letadla, který se večírku také účastnil. Trocha alkoholu odplavila zábrany a tak jsem vyrazil, řekl svůj záměr a ukázal nějaké noční snímky na telefonu. Nápadem byl nadšen a okamžitě souhlasil.

Nejmenší radost z toho měl kolega Felix, který byl pověřen asistencí. Později jsem pochopil proč se na to tak netvářil. Když nastaly celkem slušné podmínky, šlo se na věc. Felix z toho byl malinko nervózní. Ono tahat po letišti za velmi špatných světelných podmínek stroj v hodnotě 4.000.000,- € není úplně legrace. Ale zvládli jsme to z hangáru i zpět bez obtíží.
Pro mě je tato fotografie splněním určitého snu a jsem za ní nesmírně rád. Já jsem spokojen, a to u svých fotografií mohu říct jen zřídka. Snad se bude líbit i vám ……

Lokalita: Německo

Klíčová slova: Corsair, noc, hvězdy, Německo, letadlo

Kategorie: Nočky

Zobrazeno: 3340 ×

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace